Blog

RSS
2016/09/06 10:08

V Kongres eHandlu z udziałem Adequate

25 października 2016 r. w Międzynarodowym Centrum Konferencyjnym w Katowicach będzie miała miejsce piąta edycja jednego z najważniejszych wydarzeń w polskiej branży e-commerce, Kongresu eHandlu.

kongres ehandlu witold wrodarczykW agendzie konferencji znajdziemy 24 eksperckie prelekcje, wśród nich prezentacja przygotowana przez Adequate Interactive Boutique pod tytułem Jak (wreszcie) zacząć zarabiać na kampaniach reklamowych? w której, obok podsumowania podstawowych zasad metodologii profit-driven w marketingu PPC, zwrócimy uwagę na jeden z rzadko poruszanych aspektów optymalizacji – kształtowanie cen i marż na oferowanych produktach i usługach.

Powszechnym zjawiskiem w branży e-commerce jest stosowanie zniżek oraz utrzymywanie niskich cen. Z całą pewnością, niższa cena w przypadku większości dóbr przełoży się na zwiększony popyt i doprowadzi do wzrostu sprzedaży. Do stosowania tej taktyki zwiększenia współczynnika konwersji reklamodawcy są zachęcani w licznych przewodnikach, na przykład jako element skutecznego remarketingu.

Zapomina się jednak często, że celem zarządzania e-commerce nie jest maksymalizacja współczynnika konwersji, wielkości sprzedaży, obrotu czy też ROI, ale osiągnięcie największego zysku, a pomijanie aspektu rentowności ogranicza możliwości ekspansji i prowadzi do ślepych zaułków. W naszej prezentacji pokażemy, jak należy optymalizować ceny w e-sklepie, jakie parametry należy maksymalizować oraz w jaki sposób optymalizacja cen pozwoli na ekspansję, która dotychczas wydawała się niemożliwa.

Nasza prezentacja to tylko jeden z powodów, dla którego warto wziąć udział w V Kongresie eHandlu. Pełny program wydarzenia dostępny jest na stronie organizatora, gdzie również można zakupić bilety wstępu.

W związku z konferencją, Magazyn EHANDEL opublikował wywiad Karoliny Pietor z Witoldem Wrodarczykiem, prelegentem na V Kongresie eHandlu – zapraszamy do lektury.

 Autor

Witold Wrodarczyk

Dyrektor Operacyjny Adequate Interactive Boutique Google Analytics & AdWords Qualified Professional

Adequate - Agencja interaktywna

Adres:
ul. Okopowa 47/23
01-059 Warszawa
Telefon:
(+48) 22 299 50 28

Nasza strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usługi zgodnie z Polityką Prywatności.